İGD – İstanbul Gazeteciler Derneği

İYGAD’ın düzenlediği ‘Yılın Zirvedekileri’ ödülleri için başvurular başladı

İYGAD’ın düzenlediği ‘Yılın Zirvedekileri’ ödülleri için başvurular başladı
Bu haber 26 Mayıs 2016 - 14:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber, Sayfa Düzeni, Fotoğraf, Röportaj, Köşe Yazısı, İnternet haber sitesi, Gelecek vaad eden gazeteci adayı, Onur ödülü, İYGAD sekiz dalda dağıtacak bu ödülleri, demokrasikültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamak amacıyla düzenliyor.

24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılış yıl dönümünde dağıtılacak yerel gazetecilikte zirvedekiler ödülünün, yerel gazetelerde çalışan gazetecileri kapsadığını belirten İYGAD Başkanı Mehmet Mert;  yerel medya ödüllerinin yerel konuları en iyi değerlendiren, mesleğe en çok değer veren, mesleğin evrensel boyutlarda değerlendiren ve mesleki kurallara uygun haber üreten gazetecilere verilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen İYGAD Yılın Zirvedekiler Ödülleri’ne başvurular başladı. Haber, sayfa düzeni, fotoğraf, mizampaj, röportaj, internet gazeteciliği, geleccek vaad eden gazeteci adayı, onur ödülü dallarında verilen ödüllere başvurular 30 Haziran 2016 Perşembe günü sona erecek.

JÜRİ ÜYELERİ

İYGAD 2015 Yerel Gazetecilik Ödüllerini belirleyecek jüri üyeleri İYGAD Başkanı Mehmet Mert’in de aralarında yer alacak, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcaytu, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden bir akademisyen, Bilişim Üniversitesi’nden bir akademisyen ve AREL Üniversitesi’nden bir akademisyenden oluşan beş kişiden oluşacaktır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Ödüllere İYGAD üyesi gazeteciler başvurabilir veya önerilebilinir. Her aday, bir dalda ve bir eserle katılabiliyor ya da önerebiliyor. Ödüllere adaylık kişisel başvuruyla, çalıştığı kuruluş ve kurumun yayın sorumluların önerisiyle gerçekleşiyor. Yönetmeliğe uygun olmayan başvurular ise değerlendirmeye alınmıyor.

NASIL BAŞVURULUYOR?

Başvurunun; adayların öz geçmişlerini ve çalışmalarını belirten 3 adet bilgi yazısı, 2 adet fotoğraf
1 asıl 2 yedek fotokomisiyle, İnternet Haber Sitesinin ödüle aday gösterilen sitenin ana ekran görüntüsü ile İYGAD sekreterliğine elden teslim etmesi gerekiyor.

BAŞVURU DOSYASINDA OLMASI GEREKENLER

Adaylar, adlarını, soyadlarını, eserin yayınlandığı gazete, dergi, ajans bülteni, eserin başlığı, katıldığı dal ile ilgili bilgileri açık bir biçimde belirtmek zorundadırlar. Türüne uymadığı için yarışma dışı bırakılan yapıtlardan juri sorumlu değildir. Ödüle aday eserlerin en geç 30 Haziran 2016 tarihine kadar İYGAD Sekreterliği’ne iletilmesi isteniyor. Ayrıntılı bilgi ”www.iygad.org” internet adresinden alınabilir.

İYGAD 2015 YEREL GAZETECİLİK ÖDÜLLERİ’NİN ŞARTLARI

1)  Adaylar doğrudan başvurabileceği gibi, yerel gazete sahipleri, yerel gazetelerin yazı işleri müdürleri; yerel meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri aday gösterebilir. Her aday tek bir çalışma ile katılabilir veya önerilebilir.

2)  Adayların T.C. vatandaşı, geçimini sadece gazetecilikten sağlayan kişiler olması ve yazı dilinin Türkçe olması zorunludur.

3)  Yarışmaya katılan kişinin adının çalışmada açıkça belirtilmiş olması ya da imzasız eserlerin yetkili yöneticilerce onaylanmış olması gerekmektedir.

4)  Sahibi vefat etmiş çalışmalar aday gösterilemez. Başvuru süresince aday gösterilen çalışma sahibi vefateder ve çalışması ödül kazanırsa, ödül vefat eden kişinin yasal varislerine verilir.

5)  Çalışmaların 01.01.2015 – 31.12.2015 tarihleri arasında yayınlanmış olması gereklidir. Çalışmaların çalışma sahibinin nüfus cüzdanı örneği ve kısa bir özgeçmişi ile birlikte, İSTANBUL YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ, KAYA MİLENYUM AVM NO:5 BÜYÜKÇEKMECE Adresine 30 HAZİRAN 2016 tarihine kadar 1’i asıl 3 nüsha halinde taahhütlü olarak ulaştırılması ya da elden teslim edilmesi gerekiyor. Gönderilen çalışmalar geri verilmiyor. İstenen belge veya bilgiler eksik olduğu takdirde katılımcı katılmamış sayılıyor.

 

Başvuru formu için tıklayın

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER